Vlak se zdravotnickým materiálem dorazil z Číny do České republiky

ČD Cargo Logistics a.s. společně s   AO „Kedentransservis“ , PAO „TransContainer“, AO „Economou Shipping“, OOO PKP „Linia Hutnicza Szerokotorowa“ (PKP LHS) uskutečnili přepravu protiepidemických materiálů z Číny do České republiky

30.5.2020 z města Xi´an (provincie Shaanxi, centrální Čína) byl vypraven ucelený kontejnerový vlak do České republiky s protiepidemickými materiály a zdravotnickým vybavením. Vlaková souprava byla sestavena z železničních vozů vozového parku AO „Kedentransservis“ a PAO „TransContainer“.

Servis byl organizován společnostmi ČD Cargo Logistics a.s. , AO „Kedentransservis“, PAO „TransContainer“, AO „Economou Shipping“, OOO PKP „Linia Hutnicza Szerokotorowa“ (PKP LHS)  na základě objednávky Ministerstva Vnitra České republiky. 46 40-stopých kontejnerů s jednorázovými zdravotnickými oděvy, rouškami, rukavicemi a zdravotnickou výbavou dorazil do Česka 14.6.2020. Doručené zboží je určeno pro nemocnice Prahy a Pardubic a zároveň bude dodáváno do zdravotnických jednotek v jiných regionech státu.

Tento servis byl podmíněn garancí bezpečné a operativní přepravy protiepidemického zboží z Číny do Evropy na základě již uskutečňujícího projektu stálých přeprav skrz území Kazachstánu, Ruské federace, Ukrajiny a Polska, který byl zahájen v prosinci minulého roku. Termín dodání zboží kontejnerového vlaku ze stanice odeslání v Číně do stanice určení v České republice byl 15 dní. Aktuálně do České republiky směřuje další 2 ucelené kontejnerové vlaky se zdravotnickým materiálem. Jejich příjezd se očekává nejpozději k 30.6.2020.